Rubriigi ‘hea.eesti.uudis arhiiv

hea.eesti.uudis | lugemis.vara | News

Tiit Kändleri “Köögifüüsika. Kokanduse kuuemõõmeline maailm” väljus trükijojast

10.04.2014

Page_1On rõõm sõpradele teada anda, et just-kust tuli trükikojast mu raamat “Köögifüüsika. Kokanduse kuuemõõtmeline maailm.” Mina pole seda veel käes hoidnud, küll aga kujundaja-joonistaja-küljendaja, mu hää poeg Eerik.
Kirjastus Menu, 184 lk, värvipildid ja infograafikagraafika, huvitavat kirjandust ja põhjalik register.
“Ühel heal ajal sai köögist meile tagatuba, kus toimetada, nagu üks korralik füüsik toimetab laboris: eksperimenteerides ja selle tulemusi hinnates ning neid uuesti üle korrates ja kontrollides. Isegi kui poetoidul on kadunud kodumaa, saame me selle toidule tagasi anda, katsetades oma köögis ning uudistades, kuidas köögifüüsika toidulaual maitseb.
Sellest kõigest pajatabki see raamat, mille olete avanud nagu veidi tundmatu konservi.”
Millal müüma hakatakse, ei tea, millal esitleme, ka veel mitte, teave saadaval lähitulevikus hästivarustatud paikades nagu minu ja teadus.ee näoraamat, www.teadus.ee jamuud kenad kohad.

Toiduretseptiraamatuid on palju, säherdusi vaid üks.

Tiit Kändler

hea.eesti.uudis | News

Selgusid parimad õpilasteadlased

13.05.2005

2005. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursil võitsid preemiad mitmekesistel teemadel tehtud tööd. Loetleme võitjad ja nende juhendajad.

PÕHIKOOLID:
I preemia — Kreyt Kõiv, Kildu Põhikool, “Säästev areng ja reklaam meie postkastis”, juhendaja Aime Kuum.
II preemia — Kai Tiitsaar, Kilingi-Nõmme Gümnaasium, “Kilingi-Nõmme ja selle ümbruse samblad”, juhendajad Urve Jõgi ja Nele Ingerpuu.
III preemia — Viljar Käämer, Are Põhikool, “Muutused Are valla maaelus aastatel 1975 – 2000”, juhendaja Elve Tamvere.

GÜMNAASIUMID:
I preemia — Sven-Erik Enno, Tartu Ülikool, Türi Gümnaasiumi vilistlane, “Pagituulte teke äiksepilvedes”, juhendaja Ülle Kikas.
I preemia — Kaidi Karu ja Mari Sarv, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, “Kohtla-Järve ümbruse erinevate tööstusmaastike orhideed”, juhendaja Mall Schmidt.
I preemia — Margus Niitsoo, Tallinna Reaalkool, “Fibonacci jadade üldistustest”, juhendaja prof. emer Leo Võhandu.
I preemia — Maarja Saar, Tallinna Reaalkool, “Kooli ja sotsiaalse päritolu mõju õpilaste õiglusarusaamadele”, juhendaja Ellu Saar.
II preemia — Tanel Ainla, Viljandi Paalalinna Gümnaasium, “IPMC kunstlihase mahtuvuslike omaduste määramine ja rakendamine”, juhendajad Alvo Aabloo, Andres Punning.
III preemia — Kristi Jeeger, Nõo Reaalgümnaasium, “Kaubi külakalme paleodemograafiline analüüs”, juhendaja Ken Kalling.
III preemia — Mariliis Mehik, Saaremaa Ühisgümnaasium, “Sosnovski karuputke sissetoomisest, levikust ja nende vastu võitlemisest Saare maakonnas Karja külas”, juhendajad Inge Vahter, Mart Mölder.
Euroopa Liidu noorte teadlaste 2005. aasta konkursil Moskvas esindavad Eestit:
Kaidi Karu ja Mari Sarv Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist tööga “Kohtla- Järve ümbruse erinevate tööstusmaastike orhideed”;
Margus Niitsoo Tallinna Reaalkoolist tööga “Fibonacci jadade üldistustest”;
Maarja Saar Tallinna Reaalkoolist tööga “Kooli ja sotsiaalse päritolu mõju õpilaste õiglusarusaamadele”.
Eduka teadustööde juhendamise eest premeeriti juhendajatest:
Aime Kuum Kildu Põhikoolist, Mall Schmidt Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist, Ellu Saar Tallinna Ülikoolist, prof emer Leo Võhandu Tallinna Tehnikaülikoolist ja Ülle Kikas Tartu Ülikoolist.
Vt ka http://www.archimedes.ee/noorteadlased/
SA Archimedes

Bioloogia | hea.eesti.uudis | Informaatika | News

06.05.2005

TEKKIMAS ON EESTI TEADUSINFOSÜSTEEM
Haridus- ja Teadusministeerium on asunud välja töötama Eesti teadusinfosüsteemi, mille eesmärk on koondada Eesti teadus- ja arendustegevust puudutavat infot ning pakkuda operatiivset infovahetuskeskkonda.
Eesti teadusinfosüsteemist saab informatsioonikanal ja töövahend nii teadlastele kui ka teadus- ja arendusasutustele. Teadusinfosüsteem koondab informatsiooni teadus- ja arendusasutuste, teadlaste, teadusprojektide ning erinevate teadustegevuse tulemuste kohta.

(more…)

Telli Teadus.ee uudiskiri