Meist

TEADUSTEAVE MTÜ

toimetus@teadus.ee

TEADUSTEAVE MTÜ EESMÄRGID

Teadus tegutseb ja suudab

Eestil on vähe raha, seetõttu tuleb rohkem mõtelda. Teadus aitab mõtelda.

Teadusteave on selle aasta alul kodanikualgatuse korras sündinud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on populariseerida teadust, sealhulgas koolinoorte seas.

IGAÜKS ON TEADLANE. Teadus ei asu nüüdiselust kaugel. Teadus on ju tegevus, mille eesmärk on uute ja oluliste teadmiste saamine. Igaüks hangib enda jaoks teadmisi kogu elu. Mis sest, et paljugi on teistele juba ammu teada.
Teadlane hangib uhiuusi teadmisi. Mida edasi, seda raskemini arusaadavad on need tavarahvale. Tähendab, teadust tuleb üha enam tõlkida.

TEADUSTEAVE MTÜ seda teha kavatsebki.

TEADUSTEAVE on mittetulundusühing, mis on võtnud sihiks teavitada meie ühiskonda enam ja täpsemalt Eesti ja muu maailma teaduses toimuvast. Teadus tegutseb ja suudab – see on meie moto.
Eestis on küll 4000 teadlast, kes tegutsevad eri institutsioonides, ent nende tegemistest pole muul rahval suurt aimu.
Oleme loonud internetipõhine süsteemi, mis hõlmab kodulehekülge www.teadus.ee ja virtuaalset nädalakirja teadus.ee. Nädalakirjal on praegu hinnanguliselt 5000 lugejat. Neist suur osa õpetajaid ja õpilasi, aga ka teadlasi ja otsustajaid.

Virtuaalset südamikku toetab reaalsete ürituste süsteem. Esimesena neist tegime teoks teadus.ee suvekooli selle aasta augustis Käsmus, kus osales ca 60 inimest. Tagasiside on valdavalt heatahtlik, soovitakse järgmisel aastal korrata. Suvekool keskendus veega seotud teemadele ning selle käigus esines kümmekond asjatundjat-teadlast ning tekkis võimalus nendega lähemalt suhelda.

Näeme kohta teadusfoto konkursile ja koostööle kunstnikega mõne teaduse ja kunsti ühendust kajastava näituse korraldamisel.
Kooliõpilastele on valmis meie projekti “Kooliteadus” esimesed pakkumised.
Kavandame praegu ka internetipõhist mängu, mis meelitab kooliõpilasi külastama ka populaarteaduslike ajakirjade ja teadusinstituutide kodulehekülgi.

TEADUSTEAVE tahab tõestada, et teadus saab olla atraktiivne.

teadus.ee