Rubriigi ‘usut.lus arhiiv

News | Tehnoloogia | usut.lus

Tarbetud leiutised

08.04.2015

 

kellpesuTegin oma leiutiste raamatu kirjutamise käigus mõne aja eest väikese küsitluse oma Facebooki sõprade seas: mis on need kolm elektrilist majapidamisriista, millest oleksite valmis kahetsuseta loobuma? Vastas veidi üle 20 inimese. Loobumised jagunesid üsna erinevatele seadmetele. Kõige varmamalt loobutaks elektrilisest kohvimasinast (6), seejärel (2) soojapuhurist, mahlapressist, kohviveskist, võileivagrillist, köögikombainist, uksekellast, elektripliidist. Tarbetuks loeti nii elektrilist hambaharja kui pediküürijat kui sidrunipressi kui õunakoorijat kui murutrimmerit, aga ka mitteelektrilist aeglaselt laskuvat prill-lauda. Küsitlus polnud esinduslik, ent osutas ometi sellele, et igal inimesel kipub kogunema majapidamisse üleliigseid leiutisi.
Tänan vastanuid.

Tiit Kändler

Astronoomia | News | usut.lus

Zarnecki: Titani maastik on üllatavalt kodune

06.05.2005

Avaldame väljavõtte Tiit Kändleri intervjuust Cassini-Huygensi juhtivteaduri John Zarneckiga. Kogu intervjuu pannakse meie portaalis välja järgmisel nädalal. Artikkel Zarneckist ja Titanist ilmub Eesti Päevalehes laupäeval.
Zarnecki külastas Eestit Briti Nõukogu teaduskohviku raames sel esmaspäeval
(vt teadus.ee nr 4).

Kui edukas oli maanduri Huygensi laskumine 14. jaanuaril Saturni kuule Titanile?
See oli fantastiline edu. Sinna jõuda ja selles keskkonnas hakkama saada, laskuda pinnale, teha kogu aeg mõõtmisi ja siis veel saata pinnalt 70 minuti jooksul andmeid.
[(veel…)] Te unistasite viiest minutist.
Jah. Kui me seadmete projekteerimisel oleksime teadnud, et Huygens on nii kaua tegus, oleksime need testsugused teinud.
(more…)

Telli Teadus.ee uudiskiri