Rubriigi ‘asja.harrastaja arhiiv

asja.harrastaja | Füüsika | News

Ajalaev ajamerel

21.10.2005

Olen näinud kaasvestlejate silmis võõristust ja mitteuskumist, kui jutt liigub ajas liikuvatele objektidele. Tundub, kuis liiguks nende mõtted siis viskoosses vedelikus.
Analoogia tõrvaga ei sobi, pigem on pidurdusjõud sarnane lusikale avalduva jõuga mees või moosis. Magusa maitse hellitab meeled ja suunab puhkusele, “kella viie teele”, kui nii võiks end väljendada. Aga ehk ongi ” mittetegemine” üks nimetu loodusseaduse avaldumisvorm.
Ajast mõtlemine tundub olevat liialt keeruline, on lihtsamaidki tegevusi, millega sootsiumile ennast väljendada.

(more…)

asja.harrastaja | News

Eesti loodusnähtused maailma silme alla!

23.09.2005

12. septembri maailma teaduse päevafoto oli pärit Eestist. Seda võib näha aadressil http://epod.usra.edu/archive/epodviewer.php3?oid=265632. Mida kujutab endast see maailma teaduse päevafoto projekt ja kuidas sinna fotosid saata?

Vastab Irene Teesalu, EPOD-i toimetaja:
EPOD ehk Earth Science Picture of the Day (maailma teaduse päevafoto) on veebilehekülg, mis avaldab iga päev ühe pildi (foto, joonise, muu kujutise) koos selgitustega meie planeeti ja elu kujundavatest protsessidest ning harukordsetest nähtustest. EPOD on tegutsenud alates 2000. aasta septembrist.

(more…)

asja.harrastaja | Astronoomia | News

Astronoomiaharrastajad kogunevad kaalisse

29.07.2005

Astronoomia asjaharrastajatel on kindlad asjad, mis neid seovad. Need pole maapealsed asjad, vaid meteoorid. Konkreetsemalt perseiidid. Meteoore on hea näha, kui öö on pime, aga pole veel külm. Eestis toimub selline ime augustikuudel. Selgi aastal tullakse kokku ja kümnendat korda. Saaremaal Kaalis ja 10. — 15. augustini.
Esikohal on vaatlused, lisaks saavad kokku teleskoobivalmistajad, tutvustatakse uusi planetaariumiprogramme. Näidatakse Kaali-filme, kuulatakse ettekandeid. Nii nagu Kaali müstikast ja teadusest, vanusest ja looduskaitsest.
Vt lähemalt http://www.ridamus.ee/ http://www.obs.ee/kokkutulekud/.
teadus.ee

Telli Teadus.ee uudiskiri