Rubriigi ‘kuulamis.vara arhiiv

kuulamis.vara | News | teadus.muusika

Muusika tulevikumälestustest redisepeenraga

17.12.2009

Äsja sai valmis Eerik Kändleri autoriplaat, millel ta esitab oma hiljutist heliloomingut. Ise ütleb nii: „”Tagasi Tulevikku” on peegeldus minu alateadvusesse laagerdunud kogemustest ja läbielamistest. See on kompott mineviku ja tuleviku helidest. Muusika kokteil disko, folgi, redisepeenra ja lasteaia mänguhooviga.”

Lood on lindistatud Pääskülas. Kujunduse tarvis lubas lahkesti oma kirjatüüpi “Youth” kasutada Igor Hobotov.

Plaadid on müügil Tallinna vanalinnas baarides Levist Väljas (Olevimagi 12) ja Juuksur (Vaimu 1).

teadus.ee

kuulamis.vara | News

Vikerraadio Huvitaja tutvustab koduarvutit

29.07.2009

Vikerraadios saab neljapäeviti kl 10.05–11.30 kuulata teadusele ja tehnoloogiale pühendatud saadet Huvitaja.

Veiko Tamm on taas stuudios kõnelemas meie koduarvutist, seekord jagatakse soovitusi kuvarite ehk monitoride valimiseks, kasutamiseks ja hooldamiseks.
Tiit Kändler kutsub augustilõpu suvekooli Käsmus, kus seekord teemaks EETER.
Tutvustatakse ajakirja Tehnikamaailm värsket numbrit.
Pärast virgutusvõimlemist jätkab Meelis Süld taimetarga Aive Luigelaga juttu hoidistamisest.

Kuulaja saab vastuse keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhatajalt Peeter Eegilt, mida teha suurema koguse eterniidi käitlemiseks.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Vikerraadio kõneleb arvutist

15.07.2009

Neljapäevases, 16. juuli Vikerraadio Suvitaja saates jätkub suvesari meie suure abilise arvuti sisemusest. Seekord räägime nii fotosid töötlevate kui ka mängusid harrastavate inimeste tähtsast abilisest graafikakaardist. Stuudios on Veiko Tamm. Ootame kuulajaid osalema gallupis, kus uurime, milleks kasutab teie pere peamiselt koduarvutit. Otselink: http://vikerraadio.err.ee/saade/index.php?id=728
Sirvime ka soomekeelset teadusajakirja Tieteen Kuvalehti.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor kõneleb mälust ja merest

13.04.2007

Pühapäeval, 15. aprillil kl 17.05 Vikerraadios kuulda olevas Laboris räägib maailmakuulus eesti soost mäluuurija Endel Tulving mälust ja Evald Ojaveer mereuuringute ajaloost Eestis. Lisaks Tiit Kändler nabavaatluse olulisusest.
Toimetaja Priit Ennet.
Seda saate kuulata Vikerraadio kodulehekülje kaudu igal ajal.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News | Tehnoloogia

Labor kvantarvutitest ja päikesest

23.03.2007

Pühapäevases saates saab kl 17.05 kuulata teist osa Austria füüsiku Anton Zeilingeriga tehtud intervjuust, seekord keskendudes rohkem kvantarvuti ja kvantbittide teemale. Tõnu Tuvikesega tuleb juttu Päikese uurimisest – jaapanlaste orbitaalobservatoorium on andnud värskeid üllatavaid andmeid Päikese atmosfääris toimuvast energilisest saginast, samuti jätkab meie lähima tähe uurimist ekliptikaväline uurimisjaam Ulysses. Ja siis veel Tiit Kändleri teaduskommentaari sellest, kas süsihappegaasi tootmise pidurdamine tasub end ära.
Toimetaja Priit Ennet.
Seda saate kuulata Vikerraadio kodulehekülje kaudu igal ajal.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor uurib läänemere tulevikku ja kvante

16.03.2007

Vikerraadio Laboris räägiti eelmisel pühapäeval, 11. märtsil äsja avalikustatud uuringutulemustest, mille järgi Läänemeremaades on sel sajandil oodata kolme kuni viie kraadist keskmise temperatuuri tõusu. Räägib TTÜ Meresüsteemide Instituudi direktor Jüri Elken.
Tiit Kändler pajatab mustast särgist, uuest särgist ja euroenergiast. Tõnu Tuvikene räägib sellest, mida Pluuto poole teel olev kosmoselaev New Horizons Jupiteri süsteemist mööda lennates märkas.
Seda saate kuulata Vikerraadio kodulehekülje kaudu igal ajal. Sel nädalal, pühapäeval kl 17.05 käsitletakse Eesti ja Soome ühiseid füüsikapäevi, kus teiste tuntud teadlaste seas esineb tuntud Austria füüsik Anton Zeilinger.
Teadusbuss Suur Vanker sai Euroopa Komisjoni Descartes’i preemia žüriilt märkimisväärse tunnustuse, Descartes’i preemiast räägitakse Ene Ergmaga ja teadusbussi-aktivistide eneste mõtteid-muljeid jagab Kaido Reivelt.
Tiit Kändler pajatab teadusloo sellest, kui palju on palju.
Toimetaja Priit Ennet.
Kõike seda ja eelmisigi saateid saab kuulata edaspidi Vikerraadio koduleheküljelt .
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor muutub kriminaalseks

02.02.2007

Kuidas uuritakse uusi ravimeid, tegemaks kindlaks nende tõhusust ja ohutust, selgitab Tartu Ülikooli mikrobioloogia instituudi juhataja Irja Lutsar.
Kõnetuvastuse ja kõnesünteesi praktilistest kasutusvõimalustest, muu hulgas kriminalistikas, räägib Tallinna Tehnikaülikooli foneetika ja kõnetehnoloogia labori juhataja Einar Meister.
Teadusajakirjanik Tiit Kändler võtab jutuks, mis juhtuks, kui elekter kaoks ja mis asi see keravälk ikka on. Kuulata saab Laborit eetri kaudu Vikerraadiost pühapäeval kell 17.05 ja tagantjärele Vikerraadio võrgupaigast. Saatejuht Priit Ennet.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor uurib maailma keerukust

05.01.2007

Küberneetika Instituudi mittelineaarsete protsesside analüüsi keskus uurib maailma keerukust, mis avaldub nii südametuksetes kui ka börsihindade kõikumises. Akadeemik Jüri Engelbrecht avab teemat, lähtudes äsja ilmunud populaarteaduslikust raamatust “Keeruka maailma ilu”.
Taastusid regulaarsed süstikulennud; kosmoselaevad asusid teele, uurima Pluutot ja Päikest ning avastama Päikesesüsteemi-väliseid planeete – mulluse aasta kosmoseuuringute vallas võtab kokku Tõnu Tuvikene. Kuidas jaguvad Euroopa miljardid teadustöö toetuseks: Ülle Must sihtasutusest Archimedes selgitab äsjakäivitunud seitsmenda raamprogrammi sisu.
Kuulata saab Laborit eetri kaudu pühapäeval kell 17.05 ja tagantjärele Vikerraadio võrgupaigast. Saatejuht Priit Ennet.
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor Jordaania maaniast

24.11.2006

Eesti hõlvab kosmost ja Jordaania põlevkivi. Akadeemik Ene Ergma räägib Vikerraadio teadussaates Eesti eelseisvast ühinemisest Euroopa Kosmoseagentuuriga, akadeemik Arvo Ots vahendab Jordaanias saadud muljeid sealsest põlevkivist ja selle ammutamise võimalustest. Saade algab Vikerraadios pühapäeval, 26. oktoobril kell 17:05, seda toimetab Priit Ennet.
Laborit saab kuulata ka Vikerraadio audioarhiivist alates esmaspäeva hommikust lingilt http://www.er.ee/utoim/labor.ram. Kuulamiseks peab olema arvutis RealOne Player mida saab tõmmata aadressilt http://www.real.com/
Allikas: Vikerraadio

kuulamis.vara | News

Labor viirusest Saturnini

17.11.2006

Pühapäevases saates saavad loodetavasti selgemaks sellised küsimused nagu: Miks Eestis levib teistsugune HI-viirus kui naabermaades? Mis on uudist Saturni süsteemis? Kas tasub lugeda Bill Brysoni “Kõiksuse lühiajalugu”? Vastajateks Irja Lutsar, Tõnu Tuvikene ja Martin Vällik. Saade algab Vikerraadios pühapäeval, 19. oktoobril kell 17:05, seda toimetab Priit Ennet.
Laborit saab kuulata ka Vikerraadio audioarhiivist alates esmaspäeva hommikust lingilt http://www.er.ee/utoim/labor.ram. Kuulamiseks peab olema arvutis RealOne Player mida saab tõmmata aadressilt http://www.real.com/
Allikas: Vikerraadio

Telli Teadus.ee uudiskiri