25. Aug 2006

ERNST ÖPIKU MÄLESTUSKONVERENTS

31. augustil kell 12.00 algab Tallinna Linnavalitsuse residentsis Roosikrantsi 4a teaduslik istung ülemaailmselt tuntud Eesti astronoomi professor Ernst Julius Öpiku (1893–1985) mälestuseks.


Ernst Öpik on küll Mali ja Mauretaania markidel, ent muidugi mitte Eesti omal.
Istung on korraldatud MTÜ “Euroscience Eesti” üritusena ning kestab 2,5–2.0 tundi. Esinejate hulgas on emeriitprofessor Fred Singer, kunagine Ernst Öpiku kolleeg ja kaasautor Marylandi Ülikoolist, ja tema nooremad kolleegid. Sissepääs on vaba, kuid palume üritusel osaleda soovijatel registreeruda hiljemalt 29. augustiks kas elektronposti või telefoni teel Tartu Observatooriumi sekretäri Mare Ruusalepa juures: mare@aai.ee, tel 7410261.
Lühikonverentsi kava on alljärgnev:
1. Dr I. Pustõlnik (Tartu Observatory): E. Öpik — a scientist and personality (Glimpses of Scientific Biography) (25 min).
2. Prof. F.Singer (USA): Scientific collaboration with E. Öpik (25 min).
3. Dr. E.Walker (USA): Recollections of E. Öpik at the University of Maryland (15 min).
4. Dr. K.Heiss (USA): The Lunar Base: Contributions by E. Öpik (15 min).
Allikas: Tartu Observatoorium

BRITI NÕUKOGU OOTAB NOORTEADLASI KESKKONNASEMINARILE
Briti Nõukogu, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut ja Scottish Association for Marine Science kutsuvad noori teadlasi rahvusvahelisele seminarile teemal “Merekeskkonnakaitse ja looduskaitse”.
Seminar toob kokku noorteadlased Eestist ja Suurbritanniast eesmärgiga aidata leida ja arendada koostöösidemeid. 20 — 21. oktoobril Tallinnas toimuva seminari eesmärgiks on arutleda merekeskkonna ja looduskaitsega seonduvate küsimuste üle ja teha uurimisplaane.
Kandideerima oodatakse:
doktorante, järeldoktori programmide uurijaid või teadlasi, kes on kraadi kaitsmise järel töötanud erialasel ametikohal alla 5 aasta ja kelle uurimisvaldkond seondub merekeskkonna, merereostuse ja selle võimalike mõjude ning looduskaitse temaatikaga. Vajalik on inglise keele oskus.
Lisainformatsioon ja taotlusvorm Briti Nõukogu kodulehel www.britishcouncil.ee
Kandideerimise tähtaeg: 22. august 2006. Taotlusi ootadatakse aadressil Briti Nõukogu, Vana-Posti 7, Tallinn 10146 või elektrooniliselt ingrid.veinmann@britishcouncil.ee
Lähemalt vt www.britishcouncil.org
Allikas: Briti Nõukogu

Kommenteeri

Telli Teadus.ee uudiskiri