Eesti mäekonverents 2008

28. Mar 2008

02. mail 2008 TTÜ Mäeinstituudis, Ehitajate tee 5 toimub järjekordne Eesti mäekonverents. Selle aasta läbivaks teemaks on “Killustiku kaevandamine ja kasutamine”.
Killustik on Eestis juba pikemat aega aktuaalseks teemaks olnud nii kaevandajate kui ka tarbijate jaoks. Majanduse kasv on suurendanud killustiku vajadust nii teede kui ka elamute ehituses. Tekkinud on nii öelda riigi ja ühiskonna vastuolu. Eesti Mäekonverentsile on oodata esinema omavalitsuse esindajad, killustiku tootjad ja tarbijad ning nende ühendused: Eesti Mäeselts, EETL, Eesti Betooniühing, Eesti Asfaldiliit jt.


Mäeteadus määrib. Foto Teadusfoto 2007 kollektsioonist. Autor selgub reedel.

Konverentsi avasõnad ütleb Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje, kes on ehitusteaduskonna lõpetaja. Konverentsil teevad ettekande Eesti Põlevkivi juht Ilmar Jõgi, kes on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli teedeehituse erialal; Peep Siitam, Eesti Energiatehnoloogia Programmi juht; Aleksander Kaldas- Eesti Asfaldiliit; Riho Sõrmus- Maanteeamet; Rein Peikre- Eesti Geoloogiakeskus jt.
Konverents on pühendatud mäehariduse seitsmekümnendale aastapäevale, TTÜ mäeinstituudi loomisele 1938. a. Üritust korraldavad TTÜ mäeinstituut ja Eesti Mäeselts Lisainfot ürituse kohta leiate www.maeselts.ee
Kontakt: Aire Västrik, TTÜ mäeinstituut, Eesti Mäekonverentsi programmi juht, telefon: 620 3850 või 566 32201
Allikas: TTÜ mäeinstituut

1 kommentaar postitusele “Eesti mäekonverents 2008”

  1. enno reinsalu

    Juba on 2009.a selle aasta mäekonverentski Põltsamaal toimunud. Teemagi ajakohane – mäenduse maine.

Kommenteeri

Telli Teadus.ee uudiskiri