Ülikooli leht kohastus ajakirjas

20. Feb 2009

Universitas Tartuensis
Tartu ülikooli ajakiri
Veebruar 2009
Peatoimetaja Sigrid Sõerunurk
52 lk

Tartu ülikooli senine nädalaleht Universitas Tartuensis on moondunud kord kuus ilmuvaks samanimeliseks ajakirjaks.

Küllap oli see õige tegu. Ühe oma eesmärgina peab see ajakiri silmas ka teaduse populariseerimist. Selle näiteks saab esimesest numbrist tuua esile loo Borgese uurijast Klaarika Kaldjärvest, tarkvaratehnika professori Marlon Dumasiga, loo attomkihistajatest, Leidub ka ülevaade ülikooli raamatukogu viletsast et mitte öelda hullust seisust. Huvitavat on siin muudki.
Oleks küll tore, kui edaspidi leiduks lugusid teadlastelt enestelt oma töödest, mitte ainult intervjuusid nendega. Miks seda ülikooli ajakirjas karta? Pigem võiks mõni näitleja välja jääda, mis on sihukesel pistmist ülikooliga? Ega see pole ju mõni igapäevaleht, mille ampluaa Eestis kipubki jääma näitlejate ja sportlaste tasemele.
Kui lugeda soomlaste ajakirja Tieteessä Tapahtuu, mis muidugi pole vaid ühe ülikooli pealt tehtud, siis tuleb siingi ütelda, et Eestis midagi sihukest ei ole, kus teadlased kirjutaksid nõnda, et vähemalt teised teadlased aru saaksid.
Muuseas, ajakirjas on 2 fotot rektorist. Selliste fototaieste hulk hakkas silma juba ülikooli ajalehest. See pole ju küll nigu miski vallaleht, mis saab ilmuda vaid siis, kui vallavanem igal leheküljel peal. Noh, ja siis muidugi see vältimatu Marju Lauristin. Aga üldiselt tundub tulevat kandvam, kui leht oli.
teadus.ee

Kommenteeri

Telli Teadus.ee uudiskiri