teadus.ee suvekool sai eetriga hakkama

7. Sep 2009

Augusti viimasel nädalavahetusel Käsmus meremuuseumi ümbruskonnas toimunud teadus.ee suvekoolis kõnelesid teadlased, muusikud, näitlejad, ärimehed ja muu rahvas eetrist kui substantsist, millega on vähemat viimased paar tuhat aastat tähistatud maailma nähtamatut, tabamatut, ent siiski olemas olevat osist.

Ei saa siinkohal kinnitada ega ümber lükata, kas kool ka korda läks, eks seda tee iga osaleja ise. Siiski on meile saadetud nii mõnigi hää sõna.

Oma sõna sai ka Sisaski eeterlik muusika.

Otsustati, et kui tulev aasta ikka tuleb, siis toimub augusti viimasel nädalavahetusel samas paigas suvekool, mis kõneleb energiast. Et asjal on jumet, näitab korraldatud inimkatse, kus eetri suvekoolis katsealuseks isikuks oli kavandatavast gaasiterminalist kõnelnud Heiki Kranich. Teda kuulati suure huviga ja pommitati hulga küsimustega. Ei gaas ega eeter plahvatanud sellest, kuigi Aigar Vaigu püüdis midagi korda saata (vt pilti).

Polnud paha käia ära ka Aafrikas, ja seda Musta Mandri Valge Fänni
Indrek Rohtmetsa eestvõttel (vt sedagi pilti).

Lootust annab ka laste suur huvi töötoa vastu.

Toimkond tänab kõiki osalejaid südamest ja soovib uut energiat. Meid aitasid Vikerraadio, ilm.ee, Kulle Raig, innovatsiooniaasta in.ee, Käsmu Meremuuseum, Eesti Päevaleht ja kes veel kõik.

teadus.ee


Kommenteeri

Telli Teadus.ee uudiskiri