27. Aug 2005

TEADUSKOHVIK ARUTAB BEEBIDE DISAINIMISE ÜLE

Mida uut toob sel hooajal teaduskohvik?

Vastab Briti Nõukogu programmijuht Ingrid Veinmann:
Toob ikka küll. Professor Tom Shakespeare arutleb 31. augustil Tallinnas Kloostri Aidas Briti Nõukogu ja Ahhaa teaduskeskuse korraldatavas teaduskohvikus selle üle, kas geenitehnoloogia abil beebide disainimine on meditsiiniime või moraalne katastroof.
Teaduskohvikusse on oodatud kõik uudishimulikud inimesed, keda huvitab, kuidas teadus nende elu mõjutab. Esimene Cafe Scientifique Eestis toimus novembris 2004 Tartus nanotehnoloogia teemal. Seejärel on Eestis toimunud teaduskohvikud geneetiliselt muundatud organismide, alternatiivmeditsiini, teadvuse ning kosmoseteaduse teemal.
Cafe Scientifique idee algatajaks oli 1998. aastal Oxfordi Ülikooli haridusega keemik Duncan Dallas, kes on muuhulgas mitmete teadus- ja meditsiiniteemaliste telesaadete autor. Teaduskohviku loomise idee taga on veendumus, et inimesi huvitab see, kuidas teadus ja tehnoloogia nende elu muudab. Paraku jääb see informatsioon neile sageli kättesaamatuks või arusaamatuks. Cafe Scientifique üritused toimuvad vahetus ja mugavas kohvikuõhkkonnas, kus igaühel on võimalus teadusküsimustes kaasa rääkida.
Tänaseks on esimesest teaduskohvikust välja kasvanud ülemaailmne võrgustik Singapurist Buenos Aireseni. Teemade valik ulatub kliimamuutusest tehisintelligentsini, beebidisainist geneetiliselt muundatud toiduni, evolutsiooniteooriast universumifüüsikani. Iga Café Scientifique algab ühe teadlase või kirjaniku ettekandega, mis kuulajaid kergelt provotseerides loob tausta järgnevaks aruteluks.
Teaduskohvikuid Eestis korraldavad Briti Nõukogu ja Ahhaa keskus, toetab Eesti Päevaleht.

TEHNOLOOGIAKONVERENTS EESTIS
Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL korraldas koostöös Soome Teadusparkide Assotsiatsiooniga TEKEL 24.-26.augustil Tallinnas esmakordse ühise Balti- ja Põhjamaade innovatsiooni aastakonverentsi “Science/Technology Parks and Business Incubators Fostering the Enterprise Internationalisation and Partnerships”, vt lähemalt http://www.tehnopol.ee
Tegu on seni lahus kulgenud regulaarsete piirkondlike konverentside Baltic Dynamics ja Nordic Science Park Conference esmakordse ühendamisega, mille rahvusvahelist kandvust võimendavad veelgi nii valitud konverentsiteema kui ka Balti riikide hiljutine liitumine Euroopa Liiduga. Osalejaid oli 130, eeskätt tehnoloogiaparkide juhid, aga ka innovatsiooni ja tehnoloogiasiirde valdkonnas pädevad akadeemiliste, avaliku sektori, finantsringkondade jm ettevõtluse esindajad — peamiselt Skandinaavia ja Balti riikidest, ent ka Saksamaalt, USA-st, Ida-Euroopa riikidest ning mujaltki.
Lähemalt Grete Mustis, tel 56800215, mail grete.mustis@tehnopol.ee
http://www.tehnopol.ee/baltic-nordic/
Allikas: TEHNOPOL

EESTI ESIMENE TEADUSFOTO VÕISTLUS


Teadusfoto on laiem, kui esmapilgul arvata võiks. Teadus uurib ju mitte ainult silmaga nähtamatut. Vaid ka üsna igapäevaseid asju. Ja teadlased ise on ka üsna igapäevased inimesed. Kui nad just parasjagu teadusega ei tegele. Kui aga tegelevad, siis saab neistki teadusfoto võtta. teadus.ee teadusfoto võistlusest vt lähemalt https://teadus.ee/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=82&Itemid=83
teadus.ee

Kommenteeri

Telli Teadus.ee uudiskiri